Androidide invasioon

Google teatab, et vähemalt 18 Androidil põhinevat mobiiltelefoni tuleb sel aastal välja. Google’i Andy Rubini teatel võib arv ka tõusta kahekümneni. Rubin ütles, et telefone valmistab üheksa erinevat ettevõtet, kuid ei täpsustanud nende nimesid.
InformationWeek teatel peaks Android telefonidega välja tulema Motorola, Sony Ericsson, ASUS-Garmin ja Samsung. Viimane on juba esimese Android’i välja toomisest teatanud, see on Samsung I7500.
Google võimaldab Android opsüsteemi mobiilitootjal kasutada kolmel viisil. Esimesel juhul võib tootja lihtsalt opsüsteemi laadida ja telefonil kasutusele võtta. Kuid sedasi ei tohi tootja lisada Google’i enda rakendusi nagu Gmail või Google Calendar. Teisel võimalusel sõlmitakse Google ja mobiilivalmistaja vahel leping, mobiilivalmistaja võib lisada Google rakendused ja kohendada kasutajaliidest. Kolmandal juhul, seda kutsutakse “Google Experience”, peavad mõned kindlad rakendused olema telefoni loetud ja telefoni kasutaja saab täieliku ühenduse Android Market keskkonda, kust saab uusi rakendusi juurde osta. 18 Androidi telefonist vaid 5-6 hakkavad viimast võimalust kasutama.

Pikemalt pajatab ja viitab edasi DailyTech.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: