Androidide invasioon

Google teatab, et vähemalt 18 Androidil põhinevat mobiiltelefoni tuleb sel aastal välja. Google’i Andy Rubini teatel võib arv ka tõusta kahekümneni. Rubin ütles, et telefone valmistab üheksa erinevat ettevõtet, kuid ei täpsustanud nende nimesid.
InformationWeek teatel peaks Android telefonidega välja tulema Motorola, Sony Ericsson, ASUS-Garmin ja Samsung. Viimane on juba esimese Android’i välja toomisest teatanud, see on Samsung I7500.
Google võimaldab Android opsüsteemi mobiilitootjal kasutada kolmel viisil. Esimesel juhul võib tootja lihtsalt opsüsteemi laadida ja telefonil kasutusele võtta. Kuid sedasi ei tohi tootja lisada Google’i enda rakendusi nagu Gmail või Google Calendar. Teisel võimalusel sõlmitakse Google ja mobiilivalmistaja vahel leping, mobiilivalmistaja võib lisada Google rakendused ja kohendada kasutajaliidest. Kolmandal juhul, seda kutsutakse “Google Experience”, peavad mõned kindlad rakendused olema telefoni loetud ja telefoni kasutaja saab täieliku ühenduse Android Market keskkonda, kust saab uusi rakendusi juurde osta. 18 Androidi telefonist vaid 5-6 hakkavad viimast võimalust kasutama.

Pikemalt pajatab ja viitab edasi DailyTech.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: